אחת הרכישות השכיחות והיקרות יחסית, אשר בני אדם עושים במהלך חייהם היא, רכישת רכב.

היות ומרבית הרוכשים מעוניינים להגן על כספם היקר ולבצע עסקה טובה מצד אחד, ומצד השני אין להם את הידע לבדוק את מצבו ותקינותו של הרכב הנרכש, לרוב הם בוחרים בצורה מושכלת לפנות למכון בדיקה אשר יבצע להם בדיקה מקיפה של הרכב לפני הרכישה.

מכונים רבים פזורים בארץ לבדיקות לרכב לפני הקניה וביניהם:
 
"מ.מ.מ" / "קומפיוטסט" / "דינמומטר" / "מבדק" / "אוטו-טסט" / "מבדקי-רכב" ...
 
אם כך מדוע כאשר אותם אנשי העסקים או יזמים, המתכוונים לרכוש עסק חי וקיים, כזה המורכב לא פחות מהרכב שבבעלותם ובמרבית המקרים אף הרבה יותר יקר,
מדוע הם חושבים לעצמם כי הם מסוגלים לעשות זאת לבד, ללא כל ידע וניסיון לבחון ולבדוק את העסק/ה או את המיזם ? , מדוע דווקא בהשקעה כל כך גדולה (כפי שנראה להלן) הם מקלים ראש וחוסכים בעלות הבדיקה ומסכנים את כספם?
 
רכישה של עסק פעיל, הקמת עסק חדש או השקעה במיזם עסקי, אלו פעולות הטומנות בתוכן סיכונים רבים שבראש ובראשונה יכולים לפגוע באיש העסקים, היזם או המשקיע. לא פעם השקעה כושלת ולא נכונה גוררות אחריה נפגעים רבים מעבר לאותו איש העסקים. הסיכונים הינם כספיים, אך לא רק.

אומנם השקעה בעסקה כרוכה בהשקעה כספית גבוהה, המגיעה למיליוני שקלים והרבה יותר מעלות של כל רכב ממוצע ובנוסף להשקעה הכספית משקיע איש העסקים / היזם, את כול כולו במיזם / בעסק החדש ;
את זמנו היקר , אנרגיות פיזיות ונפשיות וויתור על אזור הנוחות בחייו ועוד הרבה נכסים ממשיים ורוחניים שאותם הוא משקיע לטובת העסקה.
כל זאת לבטח, הרבה יותר מכל השקעה שהשקיע אי פעם ברכב שרכש. 
לקביעת פגישת ייעוץ
לא מחייבת וללא עלות

חייגו
03-7445511
או מלאו פרטיכם:

אנו בביזנס-פלאן | Business Plan מבינים עסקים ובעלי ניסיון עשיר ורב שנים בליווי עסקים ואנשי עסקים בפעילותם העסקית.

אנו בעלי ניסיון עשיר באבחון עסקים וניהול משא ומתן מתקדם. אנו חיים ומכירים את שוק העסקים הישראלי העֲכְשָׁוִוי ויש לנו את היכולת והידע לחבר בין אנשי עסקים לעסקים וליצר להם הצלחות עסקיות הנכונות להם ולצרכיהם האישיים. ברשות החברה מאגר עסקאות מכר פעילות של עסקים רבים ומגוונים .

בדיקת כדאיות לעסקה :

אחד השירותים שאנו מעניקים בביזנס-פלאן | Business Plan הוא הליך בדיקת הכדאיות לביצוע עסקה. זאת כאמור טרם ביצוע העסקה .
בדיקה זו שקולה לבדיקת הרכב לפני קנייה המתבצע במכוני הבדיקה השונים .

מניסיוננו רב השנים בליווי עסקאות של מכירה ורכישת עסקים למדנו כי הרבה אנשי עסקים, מוכשרים ומקצועיים בתחום עיסוקם, נכשלו בהפעלת העסק / המיזם ולא הצליחו להגשים את העסקה , את מטרותיהם העסקיות אלו שלשמם נכנסו לעסקה .
במקרים אלו שנבחנו על ידינו גילנו שאותם אנשי עסקים נכשלו בעסקה עוד במעמד כניסתם לעסקה ובסופה ממשו הפסד כספי רב. במקרי קיצון גם הגיעו לסגירתו של העסק, לחדלות פירעון ולפשיטת רגל.
המכון לבדיקת העסקה לפני רכישה או הקמה !

ייעוץ עסקי בהליך הרכישה – בדיקת כדאיות לעסקה

אנו בביזנס-פלאן | Business Plan  זיהנו 2 גורמי כישלון המשותפים לכל אותם המקרים המתוארים לעייל :

גורם הכישלון הראשון –

היא העובדה שמלכתחילה אותם אנשי עסקים נכנסו לעסקה בעייתית, כזו אשר לא טובה ולא מתאימה להם,
לצרכיהם, למטרותיהם וליכולות המקצועיות שלהם.


גורם הכישלון השני –
היא העובדה שאותם אנשי עסקים / יזמים לא ביצעו את הבדיקות הנדרשות והנכונות לפני כניסתם לעסקה ולכן לא הצליחו לראות את הבעייתיות / ה"עזים" שבעסקה ואת חוסר התאמתם לעסקה שהיא עתידה לכישלון.
 
ההבנה כי הבסיס לפעילות עסקית מצליחה מתחיל כבר בתחילת הדרך עוד בבחירת העסקה הנכונה והמתאימה לאיש העסקים / היזם, גרמה לנו לפתח את -המוצר – בדיקת כדאיות לעסקה . לבדיקה זו שלושה תתי-בדיקות שונות המותאמות לכל סוג של עסקה:

  1. בדיקת כדאיות לעסקה לפני רכישת עסק פעיל וקיים.

  2. בדיקת כדאיות לעסקה להקמת עסק חדש.

  3. בדיקת כדאיות לעסקה לבחינת פיתוח רעיון או מיזם.

כאשר פונה אלינו איש העסקים / יזם בבקשה לבדיקת כדאיות לעסקה, אנו יושבים אתו ומנסים להבין את מהות העסקה שאליה הוא ניגש.
דבר חשוב בליקוט המידע לטובת העסקה הוא ההיכרות שלנו עם אותו איש העסקים / יזם. פעולת אבחון איש העסקים / יזם חשובה לא פחות מאבחון וניתוח העסקה. לא פעם נתקלנו בעסקה טובה אך כזו שאינה מתאימה ליזם הרוכש.
 
באבחון העסקה אנו בוחנים את כל החומר הרלוונטי הקיים בהקשר לעסקה. על סמך החומרים והמידע שהתקבל לידינו ועל סמך נתוני המיקרו והמקרו הקשורים לעסקה הנבדקת, אנו מוציאים בסוף הבדיקה דוח מסכם הכולל בתוכו ניתוח מעמיק של העסקה שאליה ניגש אותו איש עסקים / יזם. בדוח זה אנו נפתח את עיניו לסיכונים הכרוכים בעסקה, ליתרונות ולחסרונות וה"עזים" שמסתתרים בה, כאלו שבד"כ אף אחד לא ידבר אתו ויספר לו עליהם. בסיום ניתן את דעתנו המקצועית לכדאיות העסקה. זאת בהסתמך על המצב הנוכחי של השוק והתאמתה של העסקה לאיש העסקים / היזם.
 
ייצוג במשא ומתן ובניית מתווה לעסקה
לא מן הנמנע שבהליך שכזה נוכל לייצג את היזם במשא ומתן מול צד ג' שאתו הוא מתנהל ונעזור לו בבניית מתווה העסקה הנכון לו ולצרכיו. בעזרת ניסיון רב השנים שלנו במשא ומתן ובבניית מתווה לעסקה, נוכל להשיג לאיש העסקים / היזם עסקה טובה ונכונה.

הבהרה  :
* שרות זה של בדיקת כדאיות לעסקה, לא ניתן ללקוחות המתעניינים בעסקה מתוך מאגר החברה שאותה אנו מייצגים. בדיקת הכדאיות וניהול המשא ומתן יינתנו ללקוחות המתעניינים בביצוע עסקה שאין לנו קשר אליה.


ביזנס פלאן - ייעוץ וליווי לעסקים - Business Plan
בדיקת כדאיות השקעה     בדיקת כדאיות להשקעה     בדיקת כדאיות לעסק     בדיקת כדאיות לפתיחת עסק     גיוס אשראי לעסקים     גישור עסקי     הלוואה לעסק חדש     מחזור משכנתא     רוצה למכור עסק?     בדיקת כדאיות עסקה     עסקים להשקעה     מימון לעסק חדש     יועצים עסקיים     מתווך עסקים    
ייעוץ עסקי לעסקים פעילים     רכישת עסק פעיל     עסקים להשקעה     בתי קפה למכירה     מכירת עסקים     תיווך עסקים     זכיינות     עסקים חמים     הקמת עסק חדש     זכיינות בתי קפה     עסקים למסירה    
טלפון - 03-7445511  |   פקס: - 1533-744-5511