פתיחת עסק

הצטרפות לעולם העסקים אינה משימה פשוטה. השוק העסקי עמוס בעסקים וחברות וכל בעל עסק רעב ושואף להצלחה בכל תנאי, כאשר מדי עת גדלה ומתרחבת התחרות בין בעלי העסקים. כשם שקיימים רבים להם השוק העסקי האיר פנים והניב רווחים כלכליים עצומים, כך ניתן לשמוע סיפורים על רבים אשר נחלו הפסדים כלכליים כתוצאה מפעולותיהם בשוק זה. לכל פעולה קטנה ומהלך זניח לכאורה יש משמעות עצומה אשר מסוגלת לקבוע את עתיד העסק, ולפיכך, יש לתת את הדעת לפני ביצוע כל פעולה, החל בשלב פתיחת העסק, אשר קריטית להצלחת העסק.

שלבי פתיחת עסק
נתונים מראים כי קרוב לחמישים אחוז מעסקים חדשים נסגרים במהלך ארבע השנים הראשונות לפתיחתן. מעקב אחר ההוראות הבאות הנוגעות להליך פתיחת עסק, עשוי למנוע אי – אלו בעיות וקשיים העשויים להיווצר בעתיד.
  • אפיון העסק: במהלך שלב זה, על בעל העסק להגדיר את מאפייני העסק, דהיינו – את הצורה בה הוא חפץ בניהול העסק. במהלך שלב האפיון, על בעל העסק לתת מענה לשאלות דוגמת: מיהו קהל היעד אליו מכוון העסק, מהו שם העסק, תחום העסק, מוצרי המכירה של העסק, מיקום העסק ועוד.
  • תוכנית עסקית: בעל העסק מכין מתווה ראשוני של מבנה העסק, לרוב באמצעות פנייה לייעוץ מקצועי. בתוכנית העסקית יכללו מרכיבים מילוליים המפרטים את העסק ומרכיבים פיננסיים המתארים תחזית כלכלית עתידית, לרבות צפי לשנים הראשונות של העסק.
  • סוג העסק ורישומו ברשויות: על בעל העסק לקבוע את גודל העסק המוקם – גדול קטן או בינוני. כמו כן, יש לקבוע את הישות העסקית הרצויה, בין אם עסוק פטור, חברה בע"מ או עוסק מורשה. ככלל, עם פתיחת עסק יש לדווח עליו ישירות לרשויות המס וביטוח לאומי.
שותפות עסקית
פעמים רבות מחליטים שני מכרים או חברים, ולעיתים אף מספר גדול מכך, לפתוח יחדיו עסק. בראשית דרכם הם בטוחים ששיתוף הפעולה ילך על מי מנוחות, אולם אין ערובה לכך שהם יסתדרו וינהלו את העסק בהרמוניה. ואכן, לא אחת נוצר סכסוך בין שותפים, המוביל לידי פירוק שותפות עסקית. כמו כן, פירוק שותפות יכול להיווצר מתוך הבנה כי שיתוף הפעולה לא הניב פירות, וכי יהיה זה נבון לבצע פירוק שותפות עסקית. בכדי להימנע מוויכוחים מיותרים בעתיד והליכים משפטיים מיותרים, רצוי לפרט בחוזה השותפות הנכתב בשלב פתיחת העסק, כיצד לבצע פירוק שותפות.

חברת ביזנס פלאן
ביזנס פלאן הינה חברת ייעוץ לעסקים מובילה ומוכרת בקנה מידה ארצי. החברה מעניקה מעטפת מקצועית לכל אורך תהליך פתיחת עסק, מספקת שירות קידום עסקים קטנים וגדולים כאחד, ומלווה בעלי עסק רבים במהלך שנותיהם הראשונות. הניסיון שצברה החברה בתחום העסקי מחפה על חוסר הניסיון של בעלי עסקים מתחילים, בעזרת ליווי מקצועי ואישי המוענק לכל לקוח של החברה. 
 

ביזנס פלאן - ייעוץ וליווי לעסקים - Business Plan
בדיקת כדאיות השקעה     בדיקת כדאיות להשקעה     בדיקת כדאיות לעסק     בדיקת כדאיות לפתיחת עסק     גיוס אשראי לעסקים     גישור עסקי     הלוואה לעסק חדש     מחזור משכנתא     רוצה למכור עסק?     בדיקת כדאיות עסקה     עסקים להשקעה     מימון לעסק חדש     יועצים עסקיים     מתווך עסקים    
ייעוץ עסקי לעסקים פעילים     רכישת עסק פעיל     עסקים להשקעה     בתי קפה למכירה     מכירת עסקים     תיווך עסקים     זכיינות     עסקים חמים     הקמת עסק חדש     זכיינות בתי קפה     עסקים למסירה    
טלפון - 03-7445511  |   פקס: - 1533-744-5511