רישוי עסקים

חוק רישוי עסקים במדינת ישראל אשר נחקק בשלהי שנות השישים, קובע כי חובה על כל עסק להחזיק ברישיון עסק מתאים ותקף. החוק מגדיר במדויק מהם סוגי העסקים המחויבים להמציא רישיון זה, ומציג רשימה הכוללת עשרות סוגי עסקים כאלו. החוק נוגע לכל סוגי העסקים, ואינו מבדיל כלל בין עסקים גדולים בינוניים או קטנים. הרשות האמונה על קבלת רישוי עסקים היא מחלקת העסקים של המועצה המקומית, המשויכת למקום המגורים של בעל העסק. לצורך הדוגמא, על בעל עסק בכפר סבא הנדרש לרישוי, לפנות אל מחלקת העסקים של עיריית כפר סבא לקבל רישוי לעסקים. 

מהו רישוי עסקים?
רישוי עסקים הינו למעשה רישיון הניתן לבעל עסק, באם הוא עומד בקריטריונים ותקנות ספציפיות. אלו נחשבים כחלק מהליך רישוי העסקים, ומחוקקים בחוק הישראלית. חשוב לשים לב לבקשת רישוי לעסקים בעת פתיחת עסק חדש, ועל אחת כמה וכמה בעת משא ומתן של רכישת עסק קיים, רכישת זיכיון, כניסה בתור משקיע ועוד. ככלל קיימים מספר סוגים של רישוי לעסקים אותם ניתן לקבל:

רישוי תמידי – רישוי תמידי הינו רישוי הניתן לצמיתות, כך שאין צורך לחדשו כלל במהלך שנות פעילות העסק. קבלת רישוי זה נחשב נדיר במיוחד והוא מתקבל רק כאשר בעל העסק מצליח להוכיח כי לעולם לא יבוצעו שינויים בהרכב ופעולות העסק.
רישוי תקופתי -  רישוי תקופתי הינו רישוי התקף למשך שנה עד שנתיים, ובסיומם על בעל העסק לחדש את הרישוי בשנית, וחוזר חלילה. יש לציין כי הוצאת רישוי לעסקים בפעם השנייה נחשב פשוט ומהיר בהרבה בהשוואה להוצאה הראשונה.
רישוי זמני – רישיון הניתן לתקופה של מספר שבועות, בכדי לאפשר לעסק לתפקד על אף שהשלבים הבירוקרטיים להוצאת רישוי תמידי או תקופתי לא הושלמו. 

מדוע חשוב להוציא רישוי לעסקים?
רבים מזלזלים ברישוי לעסקים, וטוענים כי מדובר בהליך מיותר וזניח. למעשה, רישוי העסקים מבטיח כי העסק עומד בקריטריונים בטיחותיים חיוניים, וכי הוא פועל בהתאם לכללים וההוראות הנדרשות. לצורך הדוגמא, הימצאות רישוי לעסקים בבית קפה, יורה כי המטבח פועל בהתאם לתקנות היגייניות, המוצרים בהם משתמשים להכנת האוכל הינם אמינים ומוכרים, וכי התנאים בבית הקפה מאפשרים את פעולת הבישול בו. לא רבים יודעים, אולם פעמים רבות אנשים מוודאים הימצאות תעודת רישוי לעסקים טרם קבלת שירות בעסק המדובר, כמו גם בעת משא ומתן לגבי רכישת עסק ורכישת זכיינות. על כל פנים, עסק ללא רישיון מתאים צפוי לספוג קנסות כבדים וסנקציות מחמירות.

סיוע מקצועי בפעולות עסקיות
עולם העסקים הינו עולם מורכב ומסובך הדורש ידע מקדים וניסיון רב בפעולות השונות. חוסר הניסיון עלול לגורם למהלכים שגויים העלולים לפגוע בהצלחת העסק. חברת ביזנס פלאן הינה חברה מוכרת ומנוסה, המעניקה ייעוץ וליווי עסקי ומקצועי ללקוחותיה, בשלל פעולות עסקיות דוגמת: הוצאת רישוי לעסקים, רכישת זיכיון, פתיחת עסק, רכישת זכיינות ועוד. 

ביזנס פלאן - ייעוץ וליווי לעסקים - Business Plan
בדיקת כדאיות השקעה     בדיקת כדאיות להשקעה     בדיקת כדאיות לעסק     בדיקת כדאיות לפתיחת עסק     גיוס אשראי לעסקים     גישור עסקי     הלוואה לעסק חדש     מחזור משכנתא     רוצה למכור עסק?     בדיקת כדאיות עסקה     עסקים להשקעה     מימון לעסק חדש     יועצים עסקיים     מתווך עסקים    
ייעוץ עסקי לעסקים פעילים     רכישת עסק פעיל     עסקים להשקעה     בתי קפה למכירה     מכירת עסקים     תיווך עסקים     זכיינות     עסקים חמים     הקמת עסק חדש     זכיינות בתי קפה     עסקים למסירה    
טלפון - 03-7445511  |   פקס: - 1533-744-5511